Jdi na obsah Jdi na menu
 


LÉK JE, ZÁJEM NENÍ změna ZÁJEM JE.

2. 3. 2021

autorka: Margit Slimáková

zdroj: https://blog.aktualne.cz/blogy/margit-slimakova.php?itemid=39134

Lékař zdůrazňuje, že při léčbě covidu-19 podávají pacientům nitrožilně velké dávky vitaminů, především céčka, a orálně tablety ivermektinu. „To je kombinace, která může zachránit téměř každého pacienta, pokud se nasadí včas.“

Ano, na trhu je levné a desítkami let prověřené humánní antiparazitikum, u kterého bylo nově laboratorně prokázáno silné antivirové působení. Jeho účinnost v prevenci i terapii už od léta loňského roku potvrzuje stále více klinických studií a zkušeností lékařů z praxe. Studie jsou malé – ty první jsou z chudých zemí, kde se lék roky běžně používá, a ty novější například z Izraele. Aktuální zkušenosti mají už i primáři v Česku a na Slovensku. Jenže jen ti odvážní, kteří se na základě svých zkušeností a dostupných dat odvážně rozhodli ivermektin používat i navzdory nezájmu, ignoraci, a dokonce odmítání ze strany našeho ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv. Zde citace několika z nich:

Emeritní přednosta kliniky anesteziologie a intenzivní medicíny Východoslovenského ústavu srdečních a cévních nemocí Pavol Török:
„Při léčbě covidu-19 podáváme pacientům nitrožilně velké dávky vitaminů, především céčka, a orálně tablety ivermektinu. „To je kombinace, která může zachránit téměř každého pacienta, pokud se nasadí včas. Komplexní intenzivistická léčba je samozřejmou součástí terapie, včetně antibiotik, vitaminu D, zinku, selenu, melatoninu, kortikoidů a fraxiparinu. V několika případech jsme aplikovali mmimotělní membránovou oxygenaci krve s výborným výsledkem. Není náhoda, že naši pacienti žijí a jinde umírají.“

Primář I. interní kardioangiologické kliniky nemocnice Michal Rezek:
Lékaři v Brně podávali antivirotikum vybraným pacientům s těžším průběhem nemoci od loňského listopadu. „Zatím se jedná o malý počet pacientů na to, abychom mohli dělat ucelené závěry. Nicméně tolerance léčby byla velmi dobrá, nežádoucí účinky minimální, zdravotní stav velké většiny pacientů se po užívání ivermektinu a ve spojení s další léčbou podařilo zlepšit natolik, že mohli být propuštěni domů. Máme v úmyslu v léčbě ivermektinem pokračovat. Ivermektin je levnější než ostatní léky, ale nyní je obtížně dostupný, protože v České republice zatím není registrovaný.“

Primářka oddělení anesteziologie a intenzivní medicíny Andrea Letanovská z bratislavského Národního onkologického ústavu:
"Výsledky ivermektinu v praxi nasvědčují tomu, že pacienti, kteří ho užívají, se snadněji zbavují viru. Ivermektin je bezpečný a dokáže razantně snížit riziko zhoršení stavu, čímž ubývá hospitalizací nemocných a snižuje se nápor na zdravotní systém.“

Doc. Jozef Firment, hlavní odborník ministerstva na anesteziologii a intenzivní medicínu:
„Očekává se, že ivermektin pomůže zmírnit příznaky, snížit vylučování viru pacienty a urychlit propouštění hospitalizovaných pacientů s mírným až středně těžkým průběhem covidu-19.“

Pro přehled – které léky máme k dispozici
Remdesivir je extrémně drahý lék s mnoha nežádoucími účinky, podle studií je jeho účinnost na úrovni placeba. Podle stanoviska WHO z listopadu 2020 není nedoporučen k použití v terapii covid-19. V ČR o něj hned v březnu 2020 projevilo zájem MZ, SÚKL pro něj udělil výjimku a lék se nakupoval.
Očkování má podle prvních studií prokázánu vysokou účinnost, ale nevíme, jak dlouho bude trvat, kolikrát se bude třeba v dalších letech přeočkovávat, jak efektivní bude na nové mutace a kolik nás bude dlouhodobě všechny stát. Celosvětově se superrychle vyrábí, testuje i schvaluje, okamžitě se zkouší, ale je ho stále nedostatek a administrace je náročná.
Ivermektin je levný a více než 40 let používaný lék s minimem nežádoucích účinků, třeba v Rakousku je už roky volně prodejný. Laboratorně byla prokázána jeho účinnost proti covid-19 v prevenci i terapii. To potvrzuje čím dál více studií, nejnověji i izraelská randomizovaná dvojitě zaslepená studie, která prokazuje že, s ivermektinem jsou nakažení mnohem rychleji negativní, tedy nepřenášejí nemoc tak dlouho.

Česká vláda a vládní experti jen nezájem
Podle stanoviska ředitelky Státního ústavu pro kontrolu léčiv Ireny Storové je většina studií k tomuto léku neúplná. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného není ivermektin vhodný ani efektivní pro léčbu covid-19.

Poznámka: V březnu 2021, zřejmě pod tlakem zveřejněných informací, došlo na chvíli ke změně přístupu premiéra, následně i ministra zdravotnictví.

Studie
Současný stav: 62 studií ivermektinu v léčbě a profylaxi covid19, 27 z nich peer rewieved. Studie, ve kterých byl IVM nasazen na počátku léčby, dospělo k průměrnému zlepšení o 83%. U profylaktického použití je zlepšení v průměru o 89%.

Ivermektin, lék schválený americkou FDA, 
inhibuje replikaci SARS-CoV-2 in vitro. Jediná dávka dokázala 5 000násobné snížení viru po 48 hodinách v buněčné kultuře.

Ivermectin: systematický přehled od antivirových účinků k terapiei COVID-19
Prokázali jsme antivirové účinky ivermektinu na širokou škálu virů RNA a DNA. Protože v experimentálních studiích je patrná významná účinnost ivermektinu v počátečních stádiích infekce, navrhuje se, aby podávání ivermektinu mohlo být účinné v počátečních stádiích nebo prevenci. Potvrzení tohoto tvrzení samozřejmě vyžaduje další klinické studie.

Zde vysvětlení slovenského lékaře, jak mají lékaři Ivermektin předepisovat, jak jej jde s takovýmto receptem sehnat v okolních zemích, jak jej dávkovat, jaké jsou rizika i o testování veterinárního Ivermektinu, který k dostání je.

petice, která pomohla na Slovensku
V záujme odvrátenia epidemickej katastrofy s potenciálne tisíckami mŕtvych v zime 2020/2021 žiadame vládu a parlament SR:
1. Okamžite spustiť rozsiahly program zásobovania obyvateľstva vitamínom D a program fortifikácie základných potravín vitamínom D podľa škandinávskych noriem. Cieľom tohto programu je dosiahnuť rýchle zvýšenie hladín vitamínu D v krvi celej populácie Slovenska. K dispozícii je momentálne 43 vedeckých štúdií – z toho 34 peer reviewed – ktorých 96% potvrdilo ochranný účinok vysokých hladín vitamínu D v krvi a 89% štúdií potvrdilo terapeutický efekt vitamínu D pri liečbe COVID-19 so stredným zlepšením stavu o 76%. Zdroj: https://c19vitamind.com/
2. Bezodkladne umožniť a odporučiť lekárom účinnú a lacnú ambulantnú aj nemocničnú liečbu COVID-19 podľa terapeutických protokolov špičkových zahraničných lekárskych pracovísk, menovite podľa protokolov Dr. McCullougha et all. publikovaných v auguste 2020[1] v aktualizovaných verziách, protokolov MATH + a I-MASK[2] vyvinutých špecialistami Front Line COVID-19 Critical Care Alliance.
3. Bezodkladne legalizovať dovoz lieku ivermectin na Slovensko, zabezpečiť jeho dovoz alebo výrobu na Slovensku a sprístupniť ho ambulantným lekárom a lekárkam stojacim v prvej línii zápasu s epidémiou. V tejto chvíli je k dispozícii 40 vedeckých štúdií – z toho 16 už prešlo peer review posúdením – ktoré všetky potvrdili, že toto 40 rokov známe liečivo otestované na stovkách miliónov ľudí má účinok pri liečbe 100% prípadov COVID-19. Priemerné zlepšenie stavu pri včasnej liečbe dosahuje 87%. Zdroj https://c19ivermectin.com/ Ivermectin je štandardné liečivo na zozname základných liečiv WHO, dokonca aj na zozname liečiv pre deti.

 
 

 

PortrétPoslední fotografieArchiv

Kalendář
<< březen / 2024 >>